SLBOOK: Trendom vo svete manipulačnej techniky sú Li-Ion batérie a automatizácia
Ako je z unikátnej knihy logistických zoznamov a kontaktov SLBOOK zrejmé, posledné roky sa v oblasti manipulačnej techniky niesli v znamení intenzívnej automatizácie a robotizácie. Významným spôsobom sa popritom presadila vo svete logistiky, skladovania a výroby elektromobilita, teda čoraz častejšie využívanie elektrických pohonov s cieľom ochrany ovzdušia na pracoviskách vrátane skladov a výrobných hál.
Štandardom sú v súčasnosti najmä elektrické vysokozdvižné a nízkozdvižné vozíky, pričom rýchle rastie dopyt po Li-Ion technológii, čiže manipulačnej technológii, ktorú poháňajú Li-Ion batérie. Dizajnová integrácia lítiovo-iónovej technológie zabezpečuje vozíkom nielen výnimočné úžitkové vlastnosti, ale aj bezpečnosť, vysoký výkon a efektívnosť.
TOP „trojka“ podľa obratu z manipulačnej techniky za rok 2018
V TOP „trojke“ sa podľa obratu z manipulačnej techniky za rok 2018 umiestnili spoločnosti Jungheinrich (35,5 miliónov eur), Toyota Material Handling Slovensko (15 miliónov eur) a Hydrokres (0,25 miliónov eur). Treba však podotknúť, že viaceré firmy sú čo sa týka zverejnenia svojich obratov, opatrné.
Kto má záujem si vybrať toho najvhodnejšieho dodávateľa manipulačnej techniky, svoj výber si môže uľahčiť pomocou porovnania informácií, ktoré nájde práve v knihe SLBOOK. Neraz totiž okrem ceny práve referencie sú tými kľúčovými, ktoré rozhodujú pri výbere. Pomôcť môžu, samozrejme, aj ďalšie informácie zverejnené v rámci článkov a rozhovorov s významnými manažérmi spoločností, ktoré na slovenský logistický trh už dlhé roky dodávajú široký sortiment manipulačnej techniky.
Pre zaujímavosť uveďme ešte, ktoré firmy sa umiestnili v pomyselnej TOP „desiatke“ okrem už spomínanej „trojici“ spoločností: Ates, Beta – Cars, DAS Levoča, Hatec, Hyster Slovakia, Infocar a Linde Material Handling SR.
Manipulační technika v duchu Priemyslu 4.0
V súčasnosti v oblasti techniky najdominantnejší je trend spojený s toľko spomínaným nástupom Priemyslu 4.0. V prvom rade ide o nárast požiadaviek na analýzu možností automatizácie manipulácie s materiálom a logistických tokov všeobecne. A v druhom rade o konektivitu manipulačnej techniky a jej správu cez webové rozhranie. V prípade automatizácie samotnej manipulácie s materiálom bude narastať ponuka modulov automatizácie jednotlivých typov manipulácie, čo umožní ich segmentovanie a urýchlenie nasadenia tohto trendu v rôznych typoch priemyslu, a to podľa priorít jednotlivých zákazníkov. „Čo sa týka konektivity, tak budeme rozširovať ponuku manažmentu a správy flotily Toyota I_Site o ďalšie možnosti jej využitia pre zoštíhlenie logistiky v nadväznosti na čo najefektívnejšie využívanie flotily manipulačnej techniky,“ uviedol pre SLBOOK Ľuboš Imre, managing director spoločnosti Toyota Material Handling Slovensko.
Možnosť manipulácie: mobilné autonómne roboty
Efektivitu logistiky a produktivitu vo skladoch nezvyšujú len autonómna manipulačná technika, automatické zakladače a ďalšie stroje, ale rovnako aj mobilné autonómne roboty, ktoré prepravujú komponenty medzi predvýrobnými a montážnymi linkami. Aj to je ďalšia možnosť manipulácie s tovarom.
Chceli by ste vidieť kompletný zoznam Manipulačná technika? Kliknete TU. Zoznam obsahuje podrobné údaje o 28 popredných dodávateľoch manipulačnej techniky na slovenskom trhu: finančné výsledky, typy ponúkaných produktov a služieb, hlavný klienti na Slovensku, počty zamestnancov atď. Môžete aj prekliknúť na profily všetkých firiem, kde nájdete kontaktné informácie. Nájdete svojho nového dodávateľa práve v SLBOOKu!
Dáta z unikátnej knihy logistických kontaktov sú k dispozícii na www.slbook.sk. Aktuálne pripravujeme nové vydanie tlačenej knihy SLBOOK, ktorá bude distribuovaná naprieč slovenským logistickým trhom. Chcete v nej byť aj vy? Kontaktujte nás. Napíšte nám na e-mail adresu: petr.neckar@atoz.cz.