Z Eindhovenu prepravila TNT auto cestne do Liège v Belgicku, odtiaľ letecky do Singapuru a nakoniec do Melbourne. Lítiové batérie z auta cestovali samostatne loďou. Z pohľadu leteckej prepravy ide totiž o nebezpečný tovar. Keďže išlo o prvý automobil svojho druhu, TNT vopred požiadala austrálske colné orgány o schválenie jeho importu, aby zaistila rýchle a hladké preclenie. Auto a batérie dorazili do cieľa v perfektnom stave približne s týždňovým rozstupom.
Auto Stella Lux bolo navrhnuté tímom študentov z holandskej univerzity Eindhoven University of Technology. Automobil klinového tvaru sa sám dobíja prostredníctvom solárnych panelov umiestnených na streche. Na jedno dobitie prejde približne 1 000 km a to pri svojej maximálnej rýchlosti 125km/h. Vozidlo je vybavené navigačným systémom, ktorý upravuje trasu na základe predpovede počasia.
Erik Uljee, výkonný riaditeľ TNT Benelux, hovorí: „Sme radi, že sme podporili solárny tím z Eindhovenu, skupinu šikovných študentov a budúcich inžinierov, ktorým sa podarilo obhájiť svoje minuloročné víťazstvo na World Solar Challenge. Automotive odvetvie je pre TNT dôležitým priemyselným sektorom, preto s nadšením podporujeme výskum a inovácie s cieľom urobiť cestnú prepravu bezpečnejšou a udržateľnejšou.“
TNT má s prepravou citlivých nákladov rozsiahle skúsenosti. V júni tohto roka prepravila lebku 66 miliónov starého T-rexa z Nevady v USA do Nemecka a späť a v lete sa slovenský tím TNT zas postaral o úspešné doručenie prototypu pretekárskeho auta R1 z Frankfurtu (Nemecko) do Miami (USA) pre spoločnosť Gryphon Racing.